Podejrzenie depresji u 24-latki

chyba mam depresję, ostatni rok doświadczył mnie boleśnie. Boję się powiedzieć rodzicom. Mój brat na to choruje, a ja zawsze byłam silna, lecz już nie daję rady. Często myślę jak by to było, gdybym nie nie było. Szkoda mi jedynie rodziców. Męczę się strasznie udając przed wszystkimi, że wszystko jest w porządku. Życie mnie przerasta. Pracuję i studiuję w warszawie, nie mam kasy na terapię a rodziców nie poproszę, lepiej niech nie wiedzą. Czy są jakieś miejsca gdzie oferują pomoc?

Witaj
Rozumiem, że jest Pani ciężko i trudno w związku z tym dostrzec możliwe opcje działania. Jeśli podejrzewa Pani u siebie depresję, to w pierwszej kolejności proszę zgłosić się do lekarza psychiatry, najlepiej w poradni zdrowia psychicznego mającej kontrakt z NFZ. Lekarz zaproponuje Pani możliwe dalsze leczenie, w ramach usług refundowanych przez fundusz zdrowia może Pani także skorzystać z psychoterapii, co nie odbije się na Pani portfelu. Warto sprawdzić też ofertę np. ośrodków pomocy społecznej, często w ramach swojej działalności oferują one darmowe wsparcie specjalistyczne.
Życzę powodzenia!

Z porady i psychoterapii w ramach ubezpieczenia można skorzystać w placówkach państwowych- np Poradni Zdrowia Psychicznego. Do psychologa, psychoterapeuty konieczne będzie skierowanie. Trzeba się tez liczyć z czasem oczekiwania na terapię. Jednak- w takiej sytuacji- warto o siebie zadbać i rozpocząć leczenie. Zachęcam do zgłoszenia się do lekarza psychiatry.

Dzień dobry,

Pozostaje Pani udać się do np.: PZP (w ramach NFZ)- gdzie po zbadaniu, lekarz określi najlepszą dla Pani metodę / formę leczenia.