Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nerwica i depresja oraz myśli o śmierci

Witam. Mam 28 lat. Od wielu lat choruję na nerwicę i depresję. Byłam kiedyś u psychiatry. Brałam leki. Potem zrezygnowałam przez ciąże.. Dziś czuję się fatalnie, ciągle myślę o śmierci. Chciałabym się dalej leczyć, lecz nie jestem w stanie opłacać co dwutygodniowej wizyty, gdyż już nie dostaję swojej pensji a mam dwoje dzieci.. Czy mogłabym pójść do doktora jednorazowo po tabletki by chociaż przesypiać noce?czy lekarz rodzinny może przepisywać mi leki gdy się kończą?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Proponuję zamiast przyjmować lekarstwa (które jedynie stępiają objawy) zgłosić się na psychoterapię. Takie wizyty mogą odbywać się za darmo na NFZ - polecam poszukać specjalisty i przepracować z nim swoje problemy "u źródła" tak, aby już nie powracały. Powodzenia!

0

Poradnie Zdrowia Psychicznego maja najczęściej kontrakt z NFZ. Warto się tam zgłosić, jeśli chce Pani skorzystać z pomocy w ramach ubezpieczenia. Podobnie niektóre NZOZy, ale tu trzeba dopytać, czy pomoc jest świadczona także w ramach kontraktu z NFZ.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin
62 poziom zaufania

Witam, może Pani skorzystać zarówno z pomocy psychiatry jak i psychoterapeuty w ramach NFZ np. w Poradni Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam Monika Prus

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety