Podejrzenie kolizji z korzeniami, osteofity zwężające otwór

...-podejrzenie kolizji z korzeniami prawego n.rdz.C4.Osteofity wydatnie zwezaja prawy otwor m-kr.na poz.C2/C3-nie mozna wykluczyc kolozji ulozeniowej z prawym n.rdz.C3.W mniejszym stopniu zwezone tez otwory m-kr na poz.od C4/C5 do C6/C7. Tylna rezerwa plynowa kanalu kregowego na pozC5/C6 i C6/C7 ograniczona przez pogrubiale wiezadla zolte. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe na malych stawach w postaci zaostrzen w stawach Luschki oraz podchrzestnej sklerotyzacji i zaostrzen na krawedziach...

Witam,

ucisk mechaniczny na korzenie nerwów rdzeniowych może dawać objawy bólowe, neuropatyczne o zmiennym nasileniu.
Leczenie jest zazwyczaj zachowawcze.