Podejrzenie nerwicy przy zmiennych humorach, płacz bez powodu

Zaobserwowałam u siebie dziwne objawy i zastanawiam się, co z tym zrobić. Mam problem ze zmiennym humorami, potrafię się rozpłakać bez powodu. Nie mogę skupić uwagi na wykonywanej pracy max to 10 min. Mam problem z jedzeniem, jem nawet, gdy nie jestem głodna. Bardzo szybko się denerwuję, mam nogi jak z waty. Do tego dochodzi jeszcze problem z tym, że wszystko mi przeszkadza. Na moim biurku został laptop, bo obecność np. długopisu potrafiła mnie wytrącić z równowagi. Czy to nerwica?

Witam,
Być może ma Pani dobrą intuicję pisząc o nerwicy. Niemniej jednak, do zdiagnozowania tego co się z Panią dzieję potrzebna jest druga osoba. Proponowałbym odwiedzić PZP lub prywatnie gabinet psychoterapeutyczny. W czasie takiej wizyty będzie mogła Pani opowiedzieć o swoich objawach i porozmawiać na temat tego co Pani czuje. Wraz ze specjalistą będzie mogła Pani ustalić i przedsięwziąć dalsze kroki.

Pozdrawiam,

Dzień dobry,
proponowałbym w pierwszej kolejności udanie się do lekarza rodzinnego, który może zlecić podstawowe badania - np. tarczycy. Pani dolegliwości mogą mieć przyczynę somatyczną i to wpierw należy wykluczyć. Jeśli po stronie "medycznej" będzie wszystko w porządku to wtedy warto udać się na konsultację do psychologa/psychoterapeuty np. na NFZ.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Witam,

z Pani opisu sytuacji można wywnioskować, że żyje Pani obecnie w dużym napięciu i stresie. Zachęcam do skonsultowania się z psychologiem. Być może okaże się, że nie jest to nerwica, a jedynie cięższy moment w Pani życiu (np. pod wpływem jakiegoś wydarzenia) i rozmowa ze specjalistą pomoże ‘opanować sytuację’.

Warto też zrobić podstawowe badania, także hormonalne, żeby wykluczyć somatyczne podłoże tych reakcji emocjonalnych.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Dzień dobry, to mogą być objawy nerwicy, jednak musi to zostać zdiagnozowane przez specjalistę. Zachęcam do konsultacji u lekarza psychiatry oraz psychologa. Specjaliści zalecą dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.