Podejrzenie zaburzeń odżywiania

Witam. Uważam, że mam zaburzenia odżywiania i z wielu artykułów dowiedziałam się, że jest to choroba zwana kompulsywnym żywieniem. Większość objawów się zgadza. To już trwa prawie rok. Myślałam, że sama sobie z tym poradzę, ale jest coraz gorzej przez to, że cały czas tyje mam częste wrzuty sumienia i dochodzą do tego zaburzenia emocjonalne. Smutek i przygnębienie. Jak mam sobie z tym poradzić? Nie potrafię się otworzyć i opowiedzieć o tym bliskiej osobie. Do kogo muszę się z tym zgłosić?

Droga Pani!

Gratuluję Pani samoświadomości! Przyznanie się do posiadania problemu, to już połowa sukcesu! Zachęcam, żeby skontaktowała się Pani z psychologiem, psychiatrą, psychoterapeutą czy psychodietetykiem. Warto również wcześniej zorientować się, który z dostępnych specjalistów zajmuje się osobami z zaburzeniami odżywiania lub też praktykuje terapię poznawczo-behawioralną, która wykazuje dużą skuteczność w walce z zaburzeniami odżywiania.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.
Kompulsywne jedzenie może być objawem choroby i to trzeba zdiagnozować.