Zaburzenia odżywiania u 32-latki

Witam, mam problem i szukam pomocy zmagam się z zaburzeniami odżywiania i mimo że zdaje sobie sprawę z problemu i konsekwencjami związanymi ze zdrowiem nie potrafię sobie pomuc cały czas darzę do jak najmniejszej wagi pragnę być coraz bardziej chuda obecnie odmawiam jedzenia bo czuję wstred do swojej wagi potem nie mogę powstrzymać wilczego głodu po obrzarstwie muszę to zwymiotować i przyjmuje dwa rodzaje leków przeczyszczające i odwadniające oraz odchudzające bo mam ogromne wyrzuty sumienia.

Dzień dobry,
gorąco polecam podjęcie psychoterapii. To bardzo ważne aby mieć zaufanego specjalistę, który pomoże pani poradzić sobie z pani trudnościami. Nie musi pani być w tym sama. Terapia jest dostępna także na NFZ.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki

Witam
Osoby cierpiące na bulimię mają silne poczucie winy
i niską samoocenę, które z czasem przeradzają się w depresję.
Częste wymioty niszczą organizm. Poraniona śluzówka jamy ustnej,
uszkodzone szkliwo zębów od kwasu żołądkowego to tylko niektóre
skutki choroby. Dołączają się do nich zaburzenia rytmu serca
i cyklu miesięcznego, bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, mdłości,
zawroty głowy i wiele innych.
Aby nie doszło do dalszych autodestrukcyjnych konsekwencji
bulimii należy niezwłocznie podjąć psychoterapię.
Terapeuta dotrze do źródeł Pani dolegliwości i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,
Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to wymiotami lub całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. U Pani widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.
Z pewnością nie powinna Pani już chudnąć!!! Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja czy bulimia pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,

Samodzielnie niestety bardzo trudno poradzić sobie z zaburzeniami odżywiania. Zachęcam, by skorzystała Pani z pomocy specjalistów. Myślę, że najlepiej jeśli umówi się Pani z psychoterapeutą oraz lekarzem psychiatrą. Zaburzenia odżywania często są problemem złożonym i najlepiej jeśli zobaczy Panią także właśnie lekarz psychiatra. Specjaliści gdy bardziej szczegółowo poznają Pani trudności, ich przebieg i historię dadzą Pani wskazówki co do najlepszej dla Pani formy leczenia. Zaburzenia odżywania zazwyczaj leczy się poprzez psychoterapię czasem w połączeniu z farmakoterapią. Czasem też nie trzeba brać leków, ale od czasu do czasu wybrać na konsultację do psychiatry który będzie prowadził Pani leczenie. Specjaliści zresztą już na wizytach pewnie Pani opowiedzą jak widzieliby Pani leczenie. Gorąco zachęcam, by nie zwlekała Pani z rozpoczęciem leczenia. Zaburzenia odżywania mogą być bardzo groźne dla zdrowia, a nawet życia, a współczesna psychoterapia i psychiatria są naprawdę skuteczne w leczeniu tych zaburzeń.
Życzę dużo siły i odwagi na drodze do zdrowienia.

Pozdrawiam
Karolina Matlak