Dlaczego dziecko przyjmuje tylko płynne pokarmy?

Witam mam 22 lata i mam problem z siostrą otóż nie je w ogóle nic tylko same pitne jogurty . Problem polega na tym, że mama wg się tym nie interesuje i nie widzi w tym problemu. Siostra ma 12 lat i bardzo się o nią martwię bo bardzo schudła że jej kości mogę policzyć. Rozmawiałam z pielęgniarka i mówiła że możliwe że to anoreksja lub bulimia . Nie mam pojęcia jak sobie z tym problemem poradzić ponieważ Pani doktor kazała przyjść mamie z nią. Boję się, że jak opowiem to, że będą chcieli ją zabrać . Co mam robić . Proszę o pomoc

Witam Panią,

Jest bardzo prawdopodobne, że siostra cierpi na zaburzenia odżywiania.
Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to wymiotami lub całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów. Jeżeli mama z nie pójdzie do lekarza to Pani może iść ponieważ jest Pani pełnoletnia.
Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja czy bulimia pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk