Podejrzenie zespołu policystycznych jajników i oczekiwanie na miesiączkę

Witam.W październiku odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i już ich nie zażywam,a co się z tym wiąże w ogóle nie miesiączkuję.Zgłosiłam to lekarzowi.Wykonał podst. badania.Dostałam skierowanie do szpitala z podejrzeniem zespołu policystycznych jajników.Lek. poinformował mnie,aby zgłosić się do szpitala kiedy pojawi się miesiączka.Martwię się że oczekiwanie na miesiączkę potrwać zbyt długo.Czy przy podejrzeniu zespołu można tak długo czekać?Czy to wiąże się z niepłodnością?Co powinnam dalej robić?

Piotr Pilarski

Przy tym zespole cykl jest nieregularny. Można czekać bardzo długo. Wiąże się on z obniżoną płodnością gdyż cykle są często bezowulacyjne. Sugeruję stosować się do zaleceń lekarza.

Pozdrawiam.