Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 8 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podniecenie na widok mężczyzn i kobiet a biseksualizm

Witam, mam te 20 lat póki co nie byłem w związku ani z mężczyzną ani kobietą. Moim "probleme jest to iż podniecają mnie mężczyzni pod względem fizycznym, kobiety zarówno pod względem psychicznym. Kim w takim razie jestem? Homoseksualistą, biseksualistą? Dodam, że od związki z facetami jakoś mnie nie interesują ot chodzi o samo ciało. Z kobietami jak już pisałem nie ważny jest wygląd, nie patrzę jak "typowy facet" na piersi i tyłek chociaż nie powiem że lubię pooglądać dziewczyny.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Grzyby halucynogenne - czym różnią się od siebie?

Witam serdecznie! Niestety nikt nie jest w stanie określić za Pana Pańskiej orientacji seksualnej. Psychika człowieka w tym wieku nie jest jeszcze całkowicie ukształtowana a Pan sam znajduje się jeszcze na etapie zbierania doświadczeń i docierania do tego co najbardziej Pana interesuje. Radziłabym nie martwić się na zapas problemem z określeniem swojej orientacji. Pełna świadomość siebie i swoich oczekiwań z pewnością przyjdzie z czasem. Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Dzień Dobry Panu,

Miło, że napisał Pan do Nas, dziękuję za zaufanie.

Co do Pana wątpliwości, to mam taką opinię, że rozpoznanie orientacji seksualnej na podstawie odczuwania jest niemożliwe, tym bardziej, że jak Pan napisał, nie był Pan jeszcze w związku i nie ma doświadczeń w sferze seksualnej. Pana tożsamość seksualna jest jeszcze na etapie kształtowania, można mieć ogląd sprawy, jeśli się doświadcza...

Jeśli Pan pozwoli, to chciałabym Pana prosić o nabranie dystansu do samego siebie i przekonania na temat Pana orientacji seksualnej. Zachęcam Pana do doświadczania i dalszego uważnego obserwowania swoich odczuć. I jeszcze jedno dla każdej Osoby, co innego jest interesującego w Innej, między innymi potrafi być umysł..., każdy z Nas jest inny, i przez to wyjątkowy, również Pan.

Jakakolwiek byłaby Pana orientacja seksualna to proszę pamiętać, że jest Pan wyjątkowy i zasługuje na miłość.

Życzę Panu radości w codzienności, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy