Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podniesiony poziom glukozy do 104

Dzien dobry. Ostatnio mialem badania krew, z ktorej wyniklo ze mam podniesiona glukoze na 104. Czy to jest juz jakis alarm dla mojego organizmu? Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Zalety pomp insulinowych

Pompy insulinowy stosowane są przez osoby cierpiące na cukrzycę. Jakie są zalety stosowania tego urządzenia? Na ten temat wypowiada się ekspert - dr Tomasz Gawrecki.

Witam,

Nieco podwyższony poziom glukozy we krwi u Pana wskazuje na nieprawidłową glikemię na czczo, jest to tzw. stan przedcukrzycowy. Ma Pan większe ryzyko rozwoju cukrzycy w przyszłości, co nie znaczy, że musi się ona rozwinąć. Jest on również wskazaniem do wykonania testu OGTT z 75 g glukozy.warto po wykonanym badaniu zgłosić się do lekarza, który zaleci Panu ew. w razie potrzeby dalsze badania i z całą pewnością modyfikację dotychczasowego stylu życia, np. odpowiednią dietę , w razie potrzeby redukcję masy ciała, regularny wysiłek fizyczny itd, Istotnej jest, aby oznaczenie stężenia glukozy we krwi odbywało się na czczo min 8 h od ostatnio spożytego posiłku.

pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy