Podrażnienia w okolicach miejsc intymnych u dziecka

Witam, moje pytanie dotyczy podrażnień/zaczerwienień w okolicach intymnych mojej córeczki. Jak sobie z nimi radzić? stosować jakąś maść?

Witam! Aby zapobiec podrażnieniom w okolicach intymnych po każdej kąpieli i po każdej zmianie pieluszki dokładnie oczyszczamy a następnie osuszamy fałdki. Skóry nie powinno się pocierać, a jedynie delikatnie osuszać ręcznikiem. Po kąpieli wcieramy w skórę nawilżający balsam, a w pachwiny krem zapobiegający odparzeniom. Pozytywnie powinno wpłynąć też lekkie przewietrzenie pupy dziecka bezpośrednio przed założeniem pieluszki.