Podskórne guzki u trzyletniego syna
Witam u mojego 3 letniego synka 7 miesiecy temu pojawiły sie podskórne guzki.biopsja wykazała pseudoreumatoidalne.Guzki zostały na dłoniach reszta znikneła.14.08.br wyniki badań wykazały niskie wskazniki stanu zapalnego.niepokojące objawy to przykurcze w stawach łokciowych,RTG rak i nadgarstków-znacznie przyspieszony wiek kostny(wynosi 5 lat zycia)oraz obecność guzków.18.10 br ma synek skierownie na dalszą diagnostykę.obserwacja MIZS.czy to cos powaznego,proszę szybką odpowiedż.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów jest chorobą zapalną stawów występującą u dzieci. Leczenie i rokowanie zależy od postaci klinicznej. Proszę udać się na zaplanowane badania w umówionym terminie.