Pofałdowane paznokcie a zabieg zerwania

Witam mam problem z paznokciami od kciukow na jednym i drugim kiedys cos mi spadlo na te paznokcie i od dobrych 10 lat odrastaja one pofaldowane w roznej formie i brzydko to wyglada pytanie nastepujace czy jesli pojde na zabieg zerwania paznokcia pomoze mi to i odrosnie on dobrze prosty i bedzie ladnie wygladal czy choc w 50% lepiej to bedzie wygladalo czy raczej nie ma sensu i nadal po zerwaniu bedzie odrastal tak samo ?

Nieprawidłowy wzrost paznokcia jest spowodowany uszkodzeniem macierzy. Zerwanie paznokcia jej nie naprawi. W najlepszym przypadku będzie tak samo. Natomiast warto wykonać posiew na grzyby z opiłków paznokci, bo często po urazach zdarza się grzybica. Jeśli w posiewie wyjdą grzyby - leczyć.

Witam , proszę udać sie na wizytę do chirurga , który ogłasza się w netcie jako specjalista od paznokci!!! To On powinien odpowiedzieć na wszystkie pytania! z.żurawski