Pogrubienie szyi a problemy z tarczycą

dzień dobry, mam 20 lat, składałam papiery ostatnio na studia i lekarz, który mnie badał z uczelni stwierdził, że mam pogrubioną szyję i zalecił badanie na tarczycę, wynik wyszedł 1.830 ulU/ml (norma od 0,250 do 5.000) rok temu ze względu na problemy skórne miałam robione wszystkie wyniki i tam TSH wyniosło 2,300 ulU/ml przy tych samych parametrach normy, dodam, że moja mama ma problemy z tarczycą znaczy ma dwa guzy i torbiel na tarczycy, czy mam czego się bać przy takich wynikach ?

Dzień dobry,

Sam wynik TSH nie stanowi powodu do niepokoju, gdyż jest prawidłowy. Z uwagi na podejrzenie powiększenia gruczołu powinna Pani wykona usg tarczycy, w którym można będzie dokładnie określić wymiary gruczołu. W przypadku zdiagnozowania wola obojętnego, warto włączyć odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz