Pojedyncze drobne ogniska hiperintensywne w sekwencji FLAIR w obu półkulach mózgu
Witam mam 60 lat, badanie MR uwidoczniło pojedyncze drobne ogniska hiperintensywne w sekwencji FLAIR w obu półkulach mózgu-niespecyficzne,najpewniej naczyniopochodne.I na koniec "naczynia krwionośne owija się na kompleksie nerwów po stronie lewej w kącie i w otworze"Czy powinnam się udać do neurologa?Skierowanie na badanie MR jest od laryngologa w związku z szumami usznymi.Dziękuję

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Są to zmiany typowe w Pani wieku. Odnośnie przebiegu naczyń mogą one powodować ucisk nerwów i w efekcie powodować szumy uszne. Na razie nie widzę potrzeb konsultacji neurologa.