Polipowate zgrubienia błony śluzowej trzonu w pęcherzyku żółciowym

Witam. Mam 30lat M.Przy badaniu USG jamy brzusznej wyryto u mnie w pęcherzyku żółciowym polipowate zgrubienia błony śluzowej trzonu o średnicy 3mm.Po roku powtórzyłem badanie i te zgrubienia mają 4mm.Byłem z tym u chirurga i od razu podjął decyzję o wycięciu tego.Czy naprawdę jest potrzeba wycinania?w ogóle nie uzyskałem żadnego wyjaśnienia na temat tych polipów jak i wycinania..

Reasumując, mając przed sobą te dwa badania, nie uznałbym, że zmiany uległy progresji.
Jeśli chodzi o decyzję o operacji, to da się ona uzasadnić wynikiem USG, ale równie mocne argumenty miałby zwolennik postawy wyczekującej.
Jeśli zdecyduje się Pan na operację, to wyłącznie metodą laparoskopową (chyba że są bezwzględne przeciwwskazania), ze świadomością, że pęcherzyk może okazać się zupełnie zdrowy.

Dopiero po wycięciu woreczka będzie wiadomo co to za licho tam siedzi i rośnie ! Rosnąć lubią różne zmiany często nowotworowe i zapewne to skłoniło chirurga do podjęcia takiej decyzji, szkoda że nie przedyskutował tego z Panem.