Pominięcie 7-dniowej przerwy po 3-miesięcznej przerwie w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Zrobilam 3 miesieczna przerwe w braniu tabletek, teraz koncze pierwsze opakowanie po tej przerwie, jednak zalezy mi by nie robic 7 dniowej przerwy ''polaczyc opakowania'' z uwagi na dlugie podroze podczas urlopu akurat w tym czasie. Czy nie ma zadnych przeciwskazan z powodu tej 3miesiecznej przerwy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma żadnych przeciwwskazań, by przyjęła Pani dwa opakowania po kolei. Nie ma powodów do niepokoju.