Pominięcie pierwszej tabletki w nowym cyklu i niepełny stosunek z chłopakiem a prawdopodobieństwo ciąży

Witam wczoraj powinnam wziąć tabletkę o 1430 wzięłam dzisiaj o 8. jest to pierwsza tabletka w nowym cyklu (1 tydzień) w zeszły piątek kochałam się z moim chłopakiem ale nie pełny stosunek. I czy jest jakieś prawdopodobieństwo zajścia w ciąże czy tylko musimy się dodatkowo zabezpieczać w ciągu następnych 7 dni.? Proszę o szybką odpowiedz.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W przypadku pominięcia tabletki należy tak jak to Pani zrobiła przyjąć ją jak najszybciej nawet jeżeli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek na raz. Ryzyko zajścia w ciąże po stosunku, który odbył się w zeszły piątek graniczy z zerem. Plemniki są żywotne do 72h. Warto jednak w tym, pierwszym tygodniu stosować dodatkowe zabezpieczenie pod postacią np prezerwatywy.

Mariusz Sadowski Ginekologia

Teoretycznie nie ma szans na ciążę! Myślę, że dodatkowe zabezpieczenie nie zaszkodzi a Ty będziesz spokojniejsza.