Pominięte 2 tabletki w 1 blistrze

Witam, przyjmuję Y*** (24 tabletki z substancją czynną + 4 placebo). Zapomniałam wziąć tabletkę na początku 3 tygodnia (bodajże 15 dzień), minęło ponad 12 godzin, zgodnie z zaleceniem na ulotce wzięłam pominiętą tabletkę i wyrzuciłam tabletki placebo. Dziś znalazłam na półce kolejną pominiętą tabletkę (wydaje mi się, że pominęłam wczorajszą, nie jestem pewna), założyłam, że jest to wczorajsza (dzień 20) i zażyłam ją teraz. Boję się, że mogłam się pomylić i nie była to tabletka wczorajsza, a nawet gdyby była, to czy zabezpieczenie nie jest obniżone? Ostatni stosunek odbył się 15 dnia przyjmowania tabletek, więc raczej nie powinnam zajść w ciążę po nim. Czy skuteczność tabletek nie będzie obniżona przy następnym blistrze. Co powinnam zrobić w tej sytuacji?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W takiej sytuacji wielkiej niepewności powinna Pani się dodatkowo zabezpieczać przez siedem dni od rozpoczęcia regularnego przyjmowania tabletek. Dodatkowo warto wykonać za jakiś czas test ciążowy, aby ciążę wykluczyć, szczególnie jeśli zauważy Pani niepokojące objawy.

Pozdrawiam serdecznie!