Pomyłka przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych a możliwość zajścia w ciążę

Czy jeśli pomylilam tabletke wzięłam z środy a powinnam z wtorku spalam z chłopakiem oznacza to że jestem w ciazy ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli tylko chodzi o pomylenie tabletek czyli zamianę dni to nie ma powodów do obaw. Jeżeli jednak pominęła Pani jedną z nich i jej nie przyjęła to istnieje szansa na zmniejszenie ochrony antykoncepcyjnej.