Popękana i sucha skóra na palcu kciuka u 19-latka a możliwość grzybicy

Mam 19 lat , na palcu kciuka w jednym miejscu pojawiła sie popekana skóra , po kilku dniach zrobiła się biala i bardzo sucha, kilka centymetrów dalej, bliżej paznokcia zaczyna sie robic podobnie. Czy to może być grybica? Czy jesli to się zaczęło dziac od niedawna to jestem w stanie to wyleczyc bez wizyty u lekarza?

Z Pana opisu trudno postawić diagnozę. Takie zmiany mogą być wypryskiem, a nawet brodawką wirusową. Warto skonsultować się najpierw może w tej sprawie z lekarzem rodzinnym. W razie konieczności skieruje on Pana do dermatologa.