Poważny problem z ejakulacją. Co robić?

Witam serdecznie. Mam 20 lat i ze smutkiem obserwuję u siebie poważny problem. Otóż podczas próby stosunku, czy też masturbacji, bardzo często nie mogę osiągnąć ejakulacji bez wspomagania owych czynności napinaniem mięśni ud i pośladków, co w przypadku masturbacji nie jest problemem, jednak podczas stosunku stanowi już pewien dyskomfort. Czego może to być objaw?
20 LAT ponad rok temu

Witaj,

Prawdopodobną przyczyną trudności w osiąganiu ejakulacji może być nadmierna masturbacja.
Zbyt częste zaspokajanie popędu w taki sposób może obniżyć próg wrażliwości, w następstwie czego reakcja na bodźce, a w rezultacie ejakulacja, jest osłabiona.

W przypadku przedłużania się dolegliwości, zalecam konsultację ze specjalistą.

Pozdrawiam