Powinnam się zgłosić do psychologa?

Dzien dobry mam od 8miesiecy problem a jest on taki ze ciagle boje sie ze jestem lesbijka zaczelo sie od tego ze zaczelam czuc sie zle nie wiedzialam dlaczego i zadalam sobie pytanie co jesli ? Wtedy zaczelo sie pelno mysli wyibrazen ktorych nie chcialam , mialam jakies ataki paniki ciagle sie balam patrzec na dziewczyny i ciagle sie boje gdy jestem z przyjaciolkami mam mysli ze np sie z nimi caluje albo cos ja ich nie chce wtedy zawsze sie denerwuje strasznie mnie to obrzydza itp mam takie troche odruchy wymiotne (poprostu mnie to obrzydza ) same te mysli przychodza i nawet nie wiem jak i kiedy i wtedy zawsze zaczynam czuc sie zle co jakis czas mam jakies ataki ze sie cala trzese i boli mnie serce troszke , placze itp chcialam bym zeby bylo juz normalnie kilka miesiecy temu bylam szczesliwa usmiechnieta i nic sie nie dzialo a w lipcu wszystko sie zmienilo co to moze byc ? Powinnam sie zglosic do psychologa ?

Witam. Proszę udać się do psychoterapeuty psychodynamicznego a nie psychologa.

Zapewne konieczna bedzie psychoterapią, bo jeżeli Pani stan wpływa znacznie na Pabi życie, postrzeganie świata i relacji, to trzeba to zwyczajnie leczyć.

Czasami wspiera się leczenie lekami, które przypisuje psychiatta, a mają one na celu zmniejszenie tych ob sesyjnych myśli, które Pani towarzysza.

Jest Pani młoda osoba, więc warto teraz się tym zająć.

Pozdrawiam i życzę powodzenia