Powolny wzrost beta-HCG a poronienie

Witam, mam bardzo nieregularne cykle (ostatnio co 2 m-ce) i 2 poronienia za sobą sprzed 4 lat. ostatnia miesiączka 25-30 marzec. od 25 kwietnia do dziś plamię czerwoną lub brązową krwią. od 8 maja wiem, że jestem w ciąży. moje wyniki BetaHCG: 10maj-1364, 13maj-3460, 18maj-6434. usg z 12maja: widoczny pęcherzyk w macicy 3mm bez widocznego zarodku, endometrium 12mm. poziom progesteronu z 18maja-10,6 nmol/L. od 19maja przyjmuję 1x1 duphaston. Dlaczego moje BetaHCG wolno rośnie, czy poronię?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest obserwacja zarówno beta hcg jak i usg. Proponuję powtórzyć badanie beta hcg w poniedziałek i koniecznie w przyszłym tygodniu udać się do lekarza ginekologa.