Powtarzające się zawroty głowy

Witam. Mam taki problem. Od kilku lat borykam się z problemem zwrotów głowy. Raz na kwartał mam atak objawiający się tak samo. Leżąc na boku kręci się w głowie. Po okolo 2h lezenia na plecach przechodzi. Co to może być? Dodam ze zdarza mi się myśleć o tym ze względu ze to nieprzyjemne. Jestem nerwicowcem. Czy jest możliwe ze myslac o tym wywoluje sam taki atak?

W przypadku wystąpienia zawrotów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem lub laryngologiem. W diagnostyce zawrotów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka zawrotów: charakter, pozycja w której występują, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby itd itd...
Właściwie zebrany wywiad i badanie pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych.
W przypadku gdy lekarze wykluczą "choroby ciała" należy pomyślec o "chorobie duszy".
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.