Poziom WBC i neutrocytów

5 lat mam wyniki HGB ok 9-11,malał też poziom WBC i neutrocytów.Moje wyniki 08.13r.:WBC 2.99, RBC 4.37, HGB 11.6, HCT 35.3, MCV 80.8, MCH 26.5, MCHC 32.9, neut 0.9.Nie oznaczono Fe.Lekarz zalecił Tardyferon i B6(miało to podwyższyć też WBC).Tabletki brałam co dzień przez miesiąc.Powtórne wyniki krwi po 4 miesiącach były lepsze: WBC 3.96,RBC 4.61,HGB 13.6,HCT 39.8,MCV 86.3,MCH 29.5,MCHC 34.2,neut 1.48.Ale Fe 210.Dlaczego WBC jest związany z anemią?Czy 3 mies po kuracji Fe powinno być tak wysokie?

Witam! Wyniki badań odzwierciedlają osoczowe stężenie żelaza, które zawsze będzie wysokie w przypadku kuracji preparatami doustnymi. Anemii może towarzyszyć obniżony poziom leukocytów, jednak w każdym przypadku występowanie niskiego poziomu białych krwinek wskazane jest wykonanie ręcznego rozmazu układu białokrwinkowego na poszczególne frakcje.