Prawdopodobieństwo ciąży po dwóch poronieniach

Witam serdecznie,mam 9 letniego syna jednak po jego urodzeniu 2 razy poroniłam , teraz z obecnym partnerem staramy sie o dziecko ale nie wychodzi , czy jest mozliwe ze juz nie moge miec dzieci po tych poronieniach(miałam łyzeczkowanie w obu przypadkach)? mam 30 lat, dodam ze partner jest płodny

Witam serdecznie. Poronienia w wywiadzie chorobowym zwiększają szansę na wystąpienie kolejnego tak przykrego zajścia. Nie oznaczają jednak bezpłodności. Jeżeli starają się Państwo o dziecko a starania te są jak na razie daremne proponowałabym skorzystać z porady lekarza ginekologa lub poradni leczenia niepłodności. O niepłodności możemy mówić zwykle dopiero po roku regularnych stosunków nie przynoszących ciąży.