Prawie jednolite zacienienie w okolicy dolnego bieguna wnęki płuca lewego

Proszę o interpretację zdjęcia RTG Prawie jednolite zacienienie w okolicy dolnego bieguna wnęki płuca lewego-zmiany zapalne? zgrubiała opłucna w w-w okolicy? Poza tym pola płucne powietrzne.Serce odpowiednie do wieku. Pozdrawiam Margo

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik najpewniej wskazuje na zapalenie płuc. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który wdroży dalsze postępowanie. Najpewniej będzie to antybiotykoterapia - być może w warunkach szpitalnych.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane zmiany mają charakter pozapalny czyli są wynikiem przebytej infekcji.