Problem u synka po przyjęciu żelaza

Syn urodził się w 33 tc z waga 2545g. Obecnie ma za niska hemoglobinę i hematokryt w związku z tym neonatolog przepisała 0,8 ml żelaza Innofer. Po żelazie synek strasznie cierpi, pręży się, ma wzdęcia i ostatnio nawet zauważyłam coś na podobieństwo hemoroidka w jego pupie. Teraz maluch skończył miesiąc. Dodatkowo podczas usg lekarz stwierdził ze maluch ma aerocholie dróg żółciowych. Co to może oznaczać?

Aerocholia to po prostu obecność powietrza w drogach żółciowych, odnośnie żelaza - proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym odnośnie zmiany preparatu na inny, takie który dziecko będzie lepiej tolerować, np. Actiferol