Problem z bezsennością u 18-latki

Mam pytanie apropo bezsenności. Od kilku lat mam problemy z zasypianiem. Rano, gdy wstaje jestem bardzo nie wypoczeta i przez caly dzien mam ochote polozyc sie i zasnac, jednak gdy przychodzi wieczor ponownie mam problemy i zasypiam pomiedzy 2 a 4 nad ranem. Jestem mloda osoba poniewaz mam tylko 18 lat, zaczelo sie od tego, ze moj brat przychodzacy pozno do domu budzil mnie w nocy i potem nie umialam zasnac az nauczylam sie zasypiac pozniej. Jednak od 2 lat od 22 jest cisza w domu a ja mam dale

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

www.jest-psycholog.pl

Dzień dobry, jeśli objawy bezsenności utrzymują się stale, dobrze by było, gdyby zgłosiła się Pani do lekarza - rodzinnego lub psychiatry. Jeśli uzna, że trudności z zaśnięciem mają podłoże emocjonalne, a nie organiczne, dobrze by było, gdyby zgłosiła się Pani do psychoterapeuty.

Pozdrawiam