Problem z nerwowością u 23-letniej kobiety

Witam mam 23lata. Od pol roku stalam sie nerwowa. Najbardziej gdy ktos glosno mowi, jak ktos myje naczynia i robi to glosno. (Jakby nie moznabylo ciszej odkladac tych talerzy) jak ktos smieje sie, albo telewizor jest za bardzo podgloszony. Najchetniej bym do nikogo sie nie odzywala i sidziala sama w ciszy. Mam tak moze od pol roku. Pracuje w barze. Ludzie potrafia wyprowadzic z rownowagi, glupimi pytaniami choc maja w mennu wyjasnione wszystko.I mysle ze od tego sie zaczelo ze jestem nerwowa.

Dzień dobry,

Proszę udać się w swojej okolicy do psychologa lub psychoterapeuty, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą określić istotę Pani trudności i zaproponować - ewentualnie - dalsze postępowanie. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Leczenia Nerwic/PZP lub prywatnie.

Dzieje się coś złego. Może przemęczenie, może w tle są jakieś kłopoty, o których nic nie piszesz? Trudno wymagać ciszy w barze. Zapisz się na konsultacje z psychologiem - masz temat na długa rozmowę. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,
Pracuje Pani w głośnym miejscu. Łatwo wtedy o rozdrażnienie, szczególnie gdy stresujące, irytujące sytuacje powtarzają się, a my mamy poczucie, że niewiele możemy z tym zrobić. Nic dziwnego, że wracając do domu chciałaby Pani ciszy i spokoju. Gdy tego Pani nie dostaje, drażnią Panią najmniejsze rzeczy.

Jaki jest Pani plan dnia? Ile czasu przeznacza Pani na odpoczynek, sen, a ile na pracę, naukę? Czy lubi Pani swoją pracę? Czy problem z "byciem nerwową" zdarzał się przed rozpoczęciem pracy w barze?

To tylko część pytań, nad którymi warto się zastanowić. Pani problem może być spowodowany przemęczeniem, ale też może być objawem poważniejszych trudności, dlatego serdecznie zachęcam do wizyty u psychologa.
Pozdrawiam!