Problem z odczuwaniem przyjemności podczas seksu

Witam , mam 39 lat , chciałabym się dowiedzieć , czy jest możliwe aby kobieta fizycznie nie była zdolna do przeżywania przyjemności z seksu. U mnie problem taki występuje od zawsze , nie wiem , co to przyjemność seksualna . Wykluczam wszelkie psychiczne aspekty niemożliwości przeżywania przyjemności seksualnej . Miałam w życiu jednego partnera , jest nim mój mąż. Urodziłam dwoje zdrowych dzieci . Mam wrażenie , że "ta" część mojego ciała jest niewrażliwa na żadne bodźce .

Dzień dobry.

Nie przeżywanie przyjemności podczas seksu jest jak najbardziej możliwe, a przyczyny tego zjawiska mogą być różnorakie i mające źródło biologiczne (medyczne) bądź psychiczne. Trudno na podstawie Pani opisu wnioskować, co mogłoby być przyczyną Pani dysfunkcji, z pewnością jednak nie można wykluczać przyczyn natury psychicznej - nawet, jeśli sama je Pani wyklucza.
Dla pełnego obrazu potencjalnych przyczyn opisanej sytuacji namawiałbym do konsultacji seksuologicznej, podczas której mogłaby Pani przynajmniej odnaleźć pierwotną przyczynę oraz podjąć działania w celu zmiany opisanego stanu.

Pozdrawiam.

Witam,

Oczywiście, że jest to możliwe, jednak wymaga konsultacji i diagnozy różnicowej z zaburzeniami różnego typu, zarówno o podłożu fizjologicznym, jak i psychologicznym. Proszę skonsultować się z lekarzem seksuologiem.

Podrawiam