Problem z pamięcią u 22-letniej osoby

Witam,mam 22 lata,od jakiegoś czasu probuje sie uporac z problemem pamieci,a mianowicie to ze dosc czesto zapominam o czym rozmawialam przed kilkoma sekundami,badz o czyms co zostalo mi powierzone. Przez to czesto mam problemy w pracy,b o zapominam o wielu rzeczach,dodam,ze pisanie na karteczkach tez nic nie daje,bo o nich zapominam :( mimo tego,ze wisza w widocznym miejscu to zachowuje sie czesto tak jakbym ich nie zauwazala :(

Psychologia

Warto byłoby skonsultować te objawy z neurologiem. Zdarza się, że z nadmiaru obowiązków zapominamy o rzeczach oczywistych jednak u tak młodej osoby należałoby wykluczyć podłoże somatyczne konsultując opisane przez Panią objawy z lekarzem.

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

To może mieć bardzo wiele przyczyn od neurologicznych do czysto psychologicznych. Proszę się udać do psychiatry, on zadecyduje, co dalej.

Dzień dobry, przyczyny Pani problemów mogą być czysto psychogenne jak również neurologiczne. Zalecam udać się w pierwszej kolejności do lekarza psychiatry o opowiedzieć mu szczegółowo o objawach, psychiatra skieruje Panią na inne badania i/lub na konsultację psychologiczną jeżeli będzie podejrzewał przyczyny typowo psychiczne Pani problemów. Pozdrawiam.