Problemy z docenieniem wartości chłopaka

witam. mój problem polega na tym że nie potrafię docenić tego co robi dla mnie mój chłopak. jesteśmy razem ponad rok i on pomaga mi w każdej sytuacji zawsze mogę na niego liczyć. robiłam mu awantury o dziewczyny koleżanki. jak głupia. dla świętego spokoju zmienił numer i mam go tylko ja i jego rodzina. ale mi jest mało ciągle wymyślam nowe rzeczy. wiem ze mnie kocha jestem o tym przekonana na każdym kroku mi to pokazuje. co mam zrobić? zależy mi. mam 20 lat a on 23.

Dzień dobry,
Ja rozumiem Pani problem w relacji jako sytuację "nadkontroli" z Pani strony.To bardzo wstępnie - na podstawie dostępnych informacji. Za nadkontola często "stoją" różne nieprzyjemne uczucia takie jak złość czy lęk. Ja proponowałabym Pani psychoterapię jako sposób na znalezienie powodów zachowania które Pani wybiera i jednocześnie nie rozumie samej siebie dlaczego to robi. Szczególnie jeżeli zależy Pani na zdrowej relacji z chłopakiem. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka