Problemy z krwawieniem po odstawieniu tabletek antykonecepcyjnych

Szanowni Państwo, w połowie maja odstawiłam brane od 2 lat dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne.Krwawienie pojawiło się trzy dni po odstawieniu.Kolejne krwawienie pojawiło się 3 lipca,trwało 6 dni.Od tamtej pory nie wystąpiło żadne krwawienie (dodam,że ciążę wykluczyłam).Czy takie anomalie są typowe przy odstawianiu antykoncepcji i kiedy powinnam zgłosić się na badanie ginekologiczne?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Jeżeli od ostatniej miesiączki minęły 2 miesiące, to już teraz powinna się Pani zgłosić do ginekologa.
Zaburzenia cyklu występują dość często po stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, jednak najczęściej mają one charakter kilkudniowych wahań.

Konsultacja ginekologiczna powinna odbyć sie w miarę szybko, należy wykonać usg dopochwowe-ocena narządu rodnego. Zweryfikować przyczynę braku miesiączki: np. zaburzenia hormonalne.