Problemy z nawiązywaniem kontaktu z innymi

Witam, mam pytanie do psychologa, mianowicie mam duży problem z nawiązaniem jakiegokolwiek kontaktu z nieznanymi mi kobietami, nie potrafie całkowicie się przełamać żeby podejść i do nich w jakikolwiek sposób się odezwać, nie mam problemu z tymi które już znam, nie jestem tez osobą wyalienowaną mam dużo znajomych i utrzymuje bardzo dobre kontakty z ludźmi, dlatego tez myślę że ma to jakieś podłoże psychiczne, tyle tylko nie wiem jak sobie z tym poradzić. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Witam. Jeśli nie ma pan problemu z tymi, które zna, to nie jest tak źle, bo do obcych zwłaszcza jak by się podobała prawie każdy wstydziłby się podejść. Oczywiście nie chcę umniejszać pana kłopotu. Sądzę, ze lepszy byłby bezpośredni kontakt z psychologiem.

Witam,
może być różne tego podłoże, rzeczywiście może być tak, że w tych kontaktach stawia Pan sobie jakieś konkretne (często duże) oczekiwania względem siebie, to rzeczywiście może być to podłoże psychiczne, są to konkretne standardy narzucone sobie, myśli i emocje z tym związane. Generalnie problemy takie najlepiej rozwiązywać w psychoterapii. Zachęcam do poszukiwań, może szukać Pan w praktyce prywatnej bądź z NFZ, terapii indywidualnej lub grupowej, niektóre prywatne ośrodki także oferują terapię bezpłatną (refundowaną z NFZ), być może znalezienie odpowiedniej terapii będzie wymagało nieco czasu, czasami także trzeba nieco zaczekać na jej rozpoczęcie, jednak zachęcałabym do jej szukania. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości proszę o kontakt bezpośredni. Pozdrawiam.