Problemy z oddawaniem moczu po operacji ginekologicznej

mialam usuniety trzon macicy miesniaki i jajowody operacja byla 9 grudnia czuje sie dobrze ,bylam u ginekologa i na usg wyszlo ze mam na wokol jajnika jakis ply o wielkosci 5 cm czy to jest cos powaznego ,tylko czesto mam parcie na pecherz z wysilkiem ide oddac mocz co to moze byc?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani,
W opisie Pani USG - przestrzeń płynowa ok. 5 cm po usuniętej macicy - jeżeli Pani nie gorączkuje i nie ma dolegliwości bólowych - może to być niegroźną komplikacja pozabiegową- Płyn taki powinien się wchłonąć samoistnie w ciągu kliku miesięcy. KONIECZNA jest jednak okresowa kontrola USG (np. co 3 tygodnie).
Jeżeli chodzi o oddawanie moczu i problemy z tym związane - prawdopodobnie ma Pani infekcje pęcherza moczowego - (częste po zabiegach ginekologicznych) - proste leczenie uwolni Panią od dolegliwości. Proponowałbym konsultacje z lekarzem prowadzącym.
Serdecznie pozdrawiam, Wojciech Kawiorski

Wiesław Mahaczek Urologia

witaj
zrób badanie moczu, zbiornik płynu opisywany w USG wymaga monitorowania, jest on wynikiem przebytej operacji
pozdrawiam