Ból podczas oddawania moczu po stosunku a mięśniak macicy

zawsze po stosunku juz nastepnego dnia mam problemy z oddawaniem moczu,infekcje drog moczowych .Mam rowniez miesniaka na macicy 8 cm po prawej stronie .Przy infekcjach drog moczowych szczegolnie odczuwam wtej okolicy bole.Mam 52 lata nie mam juz miesiaczek dlatego zwlekam z operacja. czy ten miesniak na macicy moze powodowac takie objawy uciskajac moze na moczowody

Witam, do czasu pozbycia się tego dużego mięśniaka wszystkie dolegliwości i stany zapalne dróg moczowych będą mogły być składane na jego karb. Jedynie usunięcie go pozwoli na odpowiedź na zadane pytania i prawdopodobnie uwolni Panią od opisanych dolegliwości. Pozdrawiam RH