Problemy z oddychaniem po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Witam Moja narzeczona 3 lata temu miała usunięty woreczek zółciowy. Od czasu operacji ma problemy z oddychaniem chociaż przed operacją nie miała takich problemów. Czy możliwe jest, że zostało coś uszkodzone po operacji? Dziękuje bardzo za odpowiedź

Aleksander Ropielewski

Możliwe, żę jest to wynik zrostów pooperacyjnych lub podrażnienia/uszkodzenia nerwów międzyżebrowych lub przepony. Trudno jest mi stwierdzić bez pogłębienia diagnostyki co możę byćprzycyzną. Na pewno konieczny jest kontakt z chirurgiem, który po uszczegółowieniu wywiadu i badaniu będzie mógł zaproponować właściwe postępowanie.