Problemy z pamięcią i zapamiętywaniem bieżącym informacji

Od ok 1,5 roku mam problemy z pamięcią, zwłaszcza zapamiętywaniem i przyswajaniem bieżących informacji oraz ich odtworzeniem. Denerwuje mnie taki stan, ponieważ do niedawna wydawało mi się, że mam świetną pamięć. Zapamiętywałam nawet drobne mniej znaczące informacje i potrafiłam je szczegółowo odtworzyć. W chwili obecnej mam z tym duży problem, a także z koncentracją. Tłumaczę tą sytuację permanentnym stresem w pracy. Od 6 lat podejrzewają u mnie SM?Nie postawiono jednak diagnozy.

Witam,

silny stres, zmęczenie mogą wpływać znacznie na obniżenie koncentracji uwagi, co zapewne odbiera Pani jako kłopoty z pamięcią. Może się Pani udać do psychiatry, jeśli dalej stan ten Panią niepokoi. Zachęcam także o zawalczenie o siebie i zmobilizowanie lekarzy do określenia stanu Pani zdrowia. W sytuacji choroby czym szybciej podjęte leczenie, tym efekty lepsze.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Permanentny stres oraz przemęczenie faktycznie może wpływać na procesy zapamiętywania i uwagi, ale niekoniecznie Pana problemy muszą być z tym związane. Sugeruję udanie się na krótki urlop i dobrze wypocząć. Jeśli problemy będą się utrzymywały należy skontaktować się ze specjalistą. W pierwszej kolejności z lekarzem.

http://www.gabinetzmian.pl