Gdzie szukać przyczyny problemów z zapamiętywaniem i pamięcią?

Witam, mój problem zaczął się jakiś rok temu, ale jego wielkie uprzykrzanie to kwestia 3 ostatnich miesięcy. Mój problem polega głównie na zapominaniu słów, ortografii, rozmów, które odbyły się dosłownie przed chwilą. W szkole zdarzało mi się zapominać nawet jak wygląda dana literka. Zwraca na to uwagę też mama.Mam 17 lat.Wyczytałam, że może to być skutkiem stresu, ale radzę sobie z nim lepiej niż inni.Nie wiem gdzie szukać przyczyny, czy w witaminach, mózgu, jedzeniu. Proszę o pomoc i dziękuję.

Doradzam konsultację z psychologiem i przeprowadzenie diagnostyki pod kątem zaburzeń pamięci. To pozwoli określić czy Pani zdolności poznawcze odbiegają pod tym względem od średniej. Zależnie od diagnozy psycholog zaproponuje Pani wizytę u neurologa lub podjęcie leczenia psychoterapeutycznego.

Witam serdecznie

Po Pani opisie trudno stwierdzić , co może być przyczyną kłopotów z zapamiętywaniem, powinna Pani zrobić badania u psychologa pod kątem badań pamięci, koncentracji uwagi, na podstawie których będzie można ustalić co jest przyczyną Pani kłopotów, Może to być za krótki okres snu, nieumiejętność odpoczynku, za mało właściwych składników odżywczych dostarczanych organizmowi, ale może to wynikać również z przyczyn neurologicznych , które wtedy należałoby zbadać.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta