Problemy z seksem po anoreksji bulimicznej

Mam 19 lat. Przez 6 lat chorowałam na anoreksje bulimiczna. Od roku moja waga jest w normie, wrócił mi okres. Od 2 miesięcy współżyje z chłopakiem. Niestety każdemu razowi towarzyszył ból, ostatnio 2 razy krwawilam. Co sie dzieje? Wspomnę, ze to był moj pierwszy partner i początko miał trudności, żeby we mnie 'wejść'

Witam
Prosze się umówić na wizytę do ginekologa, aby wykluczyć stan zapalny, suchość, inne problemy ginekologiczne lub ew. problemy hormonalne. Jeśli u ginekologa wszelkie badania zakończą się dla Pani pomyślnie prosze się udać do seksuologa/psychologa.
Pozdrawiam B.K.

Witam Panią,

Uważam że problem, który Pani opisuje nie jest związany z zaburzeniami odżywiania a raczej z tym że jest to Pani pierwszy partner i nie współżyją Państwo zbyt długo. Początki mogą być trudne... Najlepiej jednak udać się do ginekologa i przedstawić całą sytuację. Lekarz wykona odpowiednie badania i podejmie dalsze kroki.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry.

Z opisu można wnioskować, że, skoro Pani partner był Pani "pierwszym", przed współżyciem była Pani dziewicą, co oznacza, że posiadała Pani tzw. błonę dziewiczą, czyli fałd błony śluzowej przy wejściu do pochwy. Podczas współżycia fałd ten zwykle ulega rozerwaniu, czemu może towarzyszyć ból i krwawienie. W zależności od kształtu ww. błony, jej przerwanie może nastręczać trudności oraz jeszcze większy ból. Niekiedy najprościej dokonać ginekologicznego jej przerwania (przecięcia). Zazwyczaj jednak przerwanie odbywa się drogą naturalną, czyli poprzez wprowadzenie członka do pochwy.
W opisanej sytuacji możliwe jest, że Pani błona dziewicza po prostu częściowo została przerwana, dlatego też pomimo współżycia, wciąż pojawia się ból i krwawienie. W celu jednak dokładnej diagnozy sugerowałbym konsultację ginekologiczną.
Warto też nadmienić, że współżycie seksualne wiąże się z możliwością niechcianej ciąży, dlatego też nie powinno się zapominać o antykoncepcji.

Pozdrawiam.