Czy mogło dojść do urazu podczas współżycia?

Dzień dobry, ostatnio wspolzylam 2 tyg po raz pierwszy w zyciu i od wtedy poniżej wejscia do pochwy pojawił się jakby otwór z którego przez trzy dni sączyła się jasnoczerwona krew, obecnie po próbie włożenia palca do pochwy krew nadal leci, czy może być to spowodowane urazem podczas współżycia czy to inny problem. Po jakim czasie powinno to ustąpić

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w podanym przez Panią przypadku, jeżeli odbyty stosunek seksualny był pierwszym, to krwawienie mogło zaistnieć za sprawą przerwania błony dziewiczej.

Błona dziewicza to delikatny fałd błony śluzowej, który znajduje się u wejścia do pochwy. Stanowi ona naturalną ochronę organizmu kobiety przed drobnoustrojami. Przy jej przerwaniu dochodzi do krwawienia, które może trwać kilka dni.

Jeżeli taki stan utrzymuje się zbyt długo, to powinna się Pani zgłosić do ginekologa. Powodów takiej sytuacji może być wiele, należą do nich: endometrioza, zmiany nowotworowe, problemy hormonalne oraz urazy spowodowane zbyt gwałtownym stosunkiem seksualnym lub słabym nawilżeniem. Ginekolog będzie w stanie postawić trafną diagnozę Pani problemu i zaplanować ewentualne leczenie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, opisującym problem, z którym się Pani mierzy:

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.