Problemy z zajściem w ciążę po łyżeczkowaniu

Mam 33 lata,jestem obecnie po poronieniu w 6tym tygodniu i łyżeczkowaniu. Miałam problemy z zajściem w ciążę i przyjmowałam duphaston przez ostatnie 3 miesiące od 16-25 dc.USG wykazało że mam 6cm torbiel a w niej druga 4cm na lewym jajniku , badanie ca 125 wynosi 34,75 ,dostałam mercilon w celu likwidacji torbieli na razie na 2 cykle. Kontrola za 1,5 miesiąca . Pytanie: jak długo taka torbiel może zanikać i czy jeśli się zmniejszy to po jakim czasie będziemy mogli starać się o dziecko ?

Trudno powiedzieć czy torbiele znikną po leczeniu hormonalnym. Proszę wykonać badanie USG po zakończeniu leczenia. Jeśli torbiele znikną to może Pani starać się o dziecko. Jeżeli nie- trzeba podjąć decyzję o innym sposobie leczenia.