Problemy z zapanowaniem nad charakterem u 18-letniej osoby

Jak zapanować nad własnym charakterem? Mam 18 lat i strasznie dziwny charakter, a może tylko tak mi się wydaje. Jestem silną osobą, która potrafi sobie wmówić: "tym się nie stresuj, o tym zapomnij, bądź mocna i nie poddawaj się". Jestem wtedy miła i pogodna. Nastają jednak również dni, w których jestem zla na wszystkich, lubię komuś coś wypomnieć, "uszczypnąć". Są też dni w których nagle się podłamuję, błahostka potrafi mnie zranić. Czuje się źle sama z dobą.

Jeżeli jednak te wahania są dla Pani zbyt nieprzyjemne, można poszukać wsparcia profesjonalisty - skonsultować się z psychologiem, psychoterapeutą. Pomoże Pani przejść przez najtrudniejszy czas, lepiej zrozumieć własne reakcje, zachowania, uczucia i potrzeby.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Szanowna Pani,

jeśli w żaden sposób nie prowadzi to do poważnych problemów w kontaktach z innymi, rozwijaniu np. swoich pasji oraz nie powoduje zagrożenia życia Pani lub osób w pobliżu, wówczas przeczekałabym do ok 20 roku życia. Jak wspomniano wyżej - Pani osobowość dopiero się kształtuje a poznanie swoich reakcji w różnych sytuacjach i samodzielna praca nad nimi tylko rozwijają :) Dla własnego komfortu może skonsultować się Pani z psychologiem a dla samorozwoju można razem z nim ustalić i poznać swoje mocne i słabsze strony oraz jak radzić sobie w chwilach, które sprawiają Pani największą trudność.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org