Samookaleczanie się u 18-latki

Witam. Mam 18 lat i od 4 lat mam mysli samobójcze, okaleczam sie i często nie potrafię panować nad swoimi emocjami. Potrafię w ciągu chwili zmienić swój humor, czesto nie panuje nad gniewem i denerwuje sie o blahostki,czasem nie widzę sensu, żeby wstać z łóżka. Mam tez lek przed spotkaniami z ludźmi i mysle ze wszyscy mnie nienawidzą. dodam, że mam nadczynność tarczycy i prawdopodobnie nerwicę. Czy moje objawy mogą wskazywać na zaburzenie osobowości typu borderline?? Z góry dziękuję

Aleksander Ropielewski

Podane informacje mogą wskazywać na zaburzenia osobowości typu borderline, jednak bez przeprowadzenia badania psychiatrycznego nie mogę tego stwierdzić, ponieważ mam za mało informacji.

Tak oczywiście, opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na zaburzenia osobowości, jednakże z uwagi na pani wiek i postępujący proces kształtowania się osobowości specjaliści często są dalecy od stawiania powyższej diagnozy. Niemniej jednak symptomy, które Pani przytacza - w szczególności myśli samobójcze są wskazaniem do natychmiastowego kontaktu ze specjalistą.