Problemy z zapanowaniem nad emocjami u 18-latki

Witam, jestem dziewczyną i mam 18 lat. Poznałam chłopaka moich marzeń, i tutaj rodzi się problem. Gdy nie mam go przy siebie bardzo dostaje ataki płaczu, mam duszności, boje się, że coś za chwilę mu się coś stanie. Nie potrafię nad tym zapanować. Nie wiem, co mam zrobić, by się uspokoić i zapanować nad emocjami. Bardzo chcę, aby pomoc odbyła się tutaj a nie przez lekarza. Miałam kiedyś bardzo smutną wizytę u lekarza i nigdy już do żadnego nie pójdę. Strasznie proszę o pomoc, to mnie wykończy....

Witam, niestety ta drogą Pani problem nie zostanie rozwiązany i konieczna jest wizyta u psychoterapeuty. Wygląda na to, ze w bardzo lękowy i nieadekwatny sposób przeżywa Pani rozstanie z chłopakiem i warto dla zachowania zdrowej relacji przyjrzeć sie jakie są tego źródła. Zachęcam do znalezienia specjalisty, który wzbudzi Pani zaufanie. Pozdrawiam

Jeśli z powodu lęku nie jest Pani wstanie skorzystać z pomocy specjalisty-np psychologa- może warto pomyśleć o wykupieniu sesji online? Niektóre gabinety pracują przed skype'a, a to by Pani ułatwiło leczenie. Zachęcam do podjęcia pracy nad sobą, bo objawy lękowe -obecnie skoncentrowane na chłopaku (choć dotyczą także lekarzy, a być może i innych rzeczy)-nie leczone mogą znacząco utrudniać życie i relacje ( w tym zaburzyć relacje z chłopakiem, na której Pani zależy).