Problemy z zasypianiem a kołatania serca

Mam ogromne problemy z zasypianiem. Bardzo chce mi się spać, ale kiedy kładę się do łóżka, zaczyna mi mocno bić (po prostu walić) serce i chociaż bardzo próbuje się wtedy uspokoić, to jest niemożliwe. Nie mogę złapać oddechu i zaczynam się dusić. Nie mogę spać przez to serce i nie jest to wcale ze stresu.

To co Pani opisuje należy traktować jako objawy lęku, i ustalić ich przyczynę.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Lęk ma różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.