Kołatanie serca podczas zasypiania a wypłukanie magnezu i potasu z organizmu

Dzień dobry. Od tygodnia mam problemy z zasypianiem. Kładę się do łóżka zrelaksowana. Po chwili odczuwam kołatanie serca i tak, do momentu zaśnięcia. Mierzyłam ciśnienie: 107/66 puls 84. Dodam, że mam 25 lat i piję dwie kawy dziennie z mlekiem. Stresów większych nie mam. Czy te dolegliwości mogą mieć związek z wypłukaniem magnezu i potasu w organizmie? Czy powinnam zrobić badania na elektrolity?

Dzień dobry,

Najlepiej jak uda się Pani do lekarza POZ, który sam zleci odpowiednie badania bądź skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty (np.: kardiolog, endokrynolog, psychiatra).

Kołatania serca, trudności w zasypianiu itp najczęściej maja podłoże emocjonalne, nerwicowe (niekoniecznie związane ze stresem). Jeśli lekarz wykluczył somatyczne podłoże objawów, warto się zgłosić do psychologa.