Problemy ze skoncentrowaniem się podczas gry w bilard

witam ,nie wiem od czego zaczac mam ,poniewaz pierwszy raz pisze do psychologa ?chodzi o to ze mam problemy ze skoncentrowaniem sie nad swoim ulubionym sportem jaki jest bilard,czesto cwicze godzinami rozne zagrania i cwiczenia a w tym czasie mysle o wielu innych rzeczach zamiast sie skupic na tym co w danej chwili robie itd.gram bardzo dobrze ,na turniejach rowniez jak bardzo chce z kims dobrym wygrac to potrafie sie zmobilizowac i wygrywac,a w nastepnej grze z amatorem przegrywam bo nie mysle.

Warto przyjrzeć się temu, co Pan rozprasza? I jaka jest Pana motywacja do osiągania sukcesów? Może warto spotkać się z psychologiem i szerzej omówić te kwestię?

Problem dekoncentracji jest jednym z głównych trudności pojawiających się u sportowców każdej dyscypliny. Jej pojawienie się może mieć - niestety - mnóstwo źródeł: niepoprawne rozplanowanie treningów, słabo postawione cele treningowe i turniejowe, niska motywacja do gry (np. ze słabszym przeciwnikiem), nie radzenie sobie ze stresem, niskie kompetencje poznawcze (skupienia uwagi, "fokusowania się" na celu, wizualizacji, analizowania sytuacji itd.)... Warto zatem przyjrzeć się temu bliżej i odnaleźć dokładne źródła Pana problemu tak, aby zbudować dla Pana konkretny i indywidualny plan treningu mentalnego. Jeżeli byłby Pan zainteresowany współpracą w tym zakresie, zapraszam do kontaktu: psycholog@gardensport.pl Pozdrawiam